Všechny kategorie
EnglishEN

Europe Home Energy Storage System Market Analýza trhu

sdílet Tato

Podle údajů Eurostatu má současných 5 největších evropských trhů s úložnými prostory pro domácnosti, Německo, Itálie, Spojené království, Španělsko a Rakousko v roce 267 celkový počet obyvatel 2021 milionů, s efektivní rezidencí asi 122 milionů, a pokud 30 % těchto domů jsou vhodné pro instalaci solárních akumulačních střech, celkový potenciální trh se solárními akumulačními systémy na hlavních evropských trzích je v současnosti asi 31.8 milionů střech, přičemž je známo, že je v současnosti instalováno asi 900,000 900,000 střech. 2.46 10, míra penetrace trhu je asi 357 %. Pokud se odhadne průměrná poptávka 10 kWh na domácnost, potenciální poptávka po skladování v domácnostech v Německu, Itálii, Spojeném království, Západě a Rakousku je asi 13 GWh a očekává se, že míra rozšíření úložiště domácností na hlavním evropském trhu s úložištěm pro domácnosti dosáhne 2025 %. -35.7 % v roce 46.4 na pozadí řady faktorů je potenciální instalace úložiště v domácnostech 8.9–11.6 GWh, s průměrným ročním nárůstem XNUMX–XNUMX GWh.

Hybridní měnič Hisen 3.6-5kW

faktory

Agresivní růst úložiště v evropských domácnostech je z velké části poháněn programem REPowerEU, reakcí EU na chaotický globální energetický trh, který se zaměřuje na „uhlíkovou neutralitu“ a „energetickou nezávislost“ prostřednictvím energetické účinnosti, diverzifikace dodávek energie a urychlení zavádění obnovitelných zdrojů energie k nahrazení fosilních paliv v domácnostech, průmyslu a výrobě elektřiny. "energetická nezávislost. Rozsáhlé a rychlé nasazení solární energie pro napájení Evropy je jádrem programu REPowerEU se strategickým cílem nasazení více než 320 GW solárních fotovoltaických systémů do roku 2025 a přibližně 600 GW do roku 2030, které nahradí spoléhání se na tradiční fosilních paliv a zemního plynu, přičemž systémy pro skladování energie v domácnostech také rostou spolu s explozivním růstem střešních fotovoltaických zařízení. S prudkým růstem střešních fotovoltaických systémů poroste i růst rezidenčních skladovacích systémů.

Vysokonapěťová složená lithiová baterie 8-54 kWh

Problémy

1. Nedostatek instalátorů

Podle průzkumu mezi instalačními firmami na evropském trhu se nejrychleji rostoucí trh v Evropě soustředí na trh v Německu a Itálii, hlavní důvod dopadu současné instalace na obou trzích je zaměřen na nedostatek pracovníků na úrovni instalačních techniků, v případě pracovníků na místě se německý a italský trh se skladováním pro domácnost rychle uvolní.

All-in-One systém ukládání energie Hisen

2. Terminál není otevřený

Podle průzkumu evropských dealerů a instalátorů většina uživatelů v Evropě nezná celkový systém uložení světla, koncový zákazník (asi 80 %) bude více naslouchat elektrikářům, radám instalátorů při instalaci, jen málo zákazníků pozná značku Koupit. Přitom v Evropě se většina solárních produktů nepropaguje, takže spojení mezi značkou a konečným spotřebitelem se jen těžko přeruší a většina výběru je v rukou montéra. Nákupy instalátorů jsou zároveň poněkud regionální, například montéři v jižním regionu Francie nebudou nakupovat od agentů v severním regionu. Proto, když si spotřebitelé vybírají značku optického úložného systému, hraje kanál rozhodující roli.

Pozorovali jsme, že od druhé poloviny roku 2021 do první poloviny roku 2022 se rakouské skladování v domácnostech rychle rozvíjí, což souvisí s politikou země, za prvé rakouská vláda prodloužila dotaci na skladování v domácnostech do roku 2023 a za druhé rakouská cena elektřiny prudce stoupá, což je vidět od druhé poloviny roku 2021 až nahoru, zejména letos dosáhla vrcholu 489 €/MWh. Navzdory vládní politice omezit cenu elektřiny, například 10 eurocentů za elektřinu pod 2900 kWh, vidíme, že průměrná velkoobchodní cena elektřiny v Rakousku je stále na historicky vysoké úrovni a dotační faktor se překrývá, rakouská trh se skladováním pro domácnosti je do roku 2023 stále velmi jistým trhem, a pokud bude dotační politika pokračovat, očekává se, že v roce 2025 překoná Spojené království a Španělsko.

Doufáme, že tato příručka byla přínosná. Specializujeme se na obytné a komerční prostory, vlastníme špičkového oceněného inženýra od globální společnosti TOP Solar invertor a baterie s více než 10letými zkušenostmi, díky pokročilé technologii poskytujeme našim partnerům spolehlivé a nejúčinnější ESS.

Můžete nás kontaktovat a získat bezplatnou cenovou nabídku pro váš projekt skladování energie.

5kW nástěnná baterie


Pojďme diskutovat o vašem řešení

Související zprávy